Xiaomi tarafından gizlilik düşkünü kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek bir nitelik Xiaomi marka telefonlar için sunuluyor.

Xiaomi Youpin platformunda tanıtılan çok sıradışı bir ürün: herkes biyometrik tanımlama araçları olan bir Lockbook Pro kağıt defter satın alabilir. Defterin uç kısımlarından birinde, sahibini parmak izi ile tanımlamak için bir parmak izi tarayıcısı bulunur. Verilerin okunması ve işlenmesi yalnızca 0,5 saniye sürer. Xiaomi parmak izi tarayıcı defter sayesinde artık önemli ve kimsenin bilmesini istemediğimiz bilgiler adeta şifreli bir kasanın içinde olacak. Kullanıcı başarıyla kimlik doğrulaması yaparsa, kilit otomatik olarak küçük kilitten serbest bırakılır. Bundan sonra, el yazısı notlar alabilir veya mevcut notları okuyabilirsiniz.

Xiaomi parmak izi tarayıcı defter, bünyesindeki 160 mAh batarya ile çalışır. Defterin günde 10 kez açılıp kapatılması şartıyla iki ay boyunca yeterli şarja sahip olacaktır. Bataryası hemen tükenmediği için kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Batarya bittiğinde ise USB şarj cihazı ile tekrar doldurabilirsiniz. Parmak izi sensörünün bulunduğu yerde ayrıca LED ışığı bulunmaktadır. Bunun da karanlık ortamda işe yaradığını ve güzel bir görüntü oluşturduğunu belirtelim.