Xiaomi şirketi oldukça iddialı bir hamle daha gerçekleştirdi. 120 W şarj destekli akıllı telefon çıkarıyor. İşte ayrıntılar…

Bu yılın ikinci çeyreğinin başlaması ile birlikte üreticiler, yeni hızlı şarj teknolojilerini de duyurmaya başladılar. Son olarak OPPO, Realme, İQOO gibi şirketler 120/125W hızlı şarj teknolojilerini duyururken, gözler ise şimdi Xiaomi‘ye döndü. Görünüşe göre Çinli üretici de en kısa sürede yeni teknolojisini duyuracak ve diğer şirketler ile rekabete katılacak. Weibo‘da ortaya çıkan sızıntılara göre Xiaomi, 120W hızlı şarj destekleyen bir telefonu ve şarj adaptörü ile beraber 3C sertifika sitesinde görüldü.

M2007J1SC model numarası gösterilirken aynı zamanda bir amiral gemisi telefonun geleceğini de ortaya koyuyor. Hatırlarsınız bu model numarası daha önceden de Weibo‘da sızdırılmıştı; Hatta o zaman cihazın Ağustos ayında geleceğine dair iddialarda vardı. Yani bugünü de sayarsak artık Xiaomi’nin amiral gemisi bizlere çok daha yakın.

Buna ek olarak sertifika sitesinde bir de şarj adaptörü görünüyor. MDC-12-ED model numarası ile sızdırılan bu şarj adaptörü, aslında 28 Haziranda Xiaomi Communication Technology Co. LTD tarafından onaylanmıştı. Sertifikasyon bilgileri bu cihazın, 120W’a (20V 6A) kadar hızlı şarj protokolünü desteklediğini ortaya koyuyor; Yani bu da demek oluyor ki Xiaomi’nin yeni hızlı şarjı da, tıpkı OPPO, iQQOO ve Realme gibi üreticilerin şarj cihazı gibi, 17 dakikada tam şarj yapmanıza olanak tanıyacak.Bunun da son derece kısa bir süre olduğunu belirtmek gerekiyor.