Gelen son bilgiler Samsung Galaxy Fold 2 akıllı telefonunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülemeyeceğini gösteriyor. İşte ayrıntılar…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, merakla beklenen Galaxy Unpacked etkinliği için artık gün saymaya başladı. Yeni akıllı telefonlardan yeni akıllı saatlere kadar birçok ürünün tanıtılacağı bu etkinlikte, bu sene bir ürün yer alamayacak. Herkesin merakla beklediği ve son zamanların en çok gündeme düşen telefonu Galaxy Fold 2, güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre maalesef bu sene piyasaya sürülmeyecek.

XDA geliştiricilerinin en tanınmış kişilerinden biri olan Max Weinbach, Galaxy Fold 2‘nin, Note 20 serisi ile beraber açıklanmayacağından “% 100 emin” olduğunu belirtti.

Max Weinbach‘a göre Galax Fold 2, henüz donanım olarak sunuma hazır değil; Sadece bununla da kalmıyor. Aynı geliştirici, cihazın yazılım olarak da eksikleri olduğunu ve Eylül ayına kadar da yetişemeyeceğini söylüyor.

Aslında Samsung‘un bu cihazın sunumumu ertelemesi, kullanıcılar içinde iyi olacaktır diye düşünüyoruz. Çünkü Koreli şirketin geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir telefonunda, ne kadar çok başının ağrıdığını az çok hatırlarsınız. Bu tür yazılım ve donanım hataları ile karşılaşmak istemeyen Samsung, bizim tahminlerimize göre de henüz hazır olmayan Fold 2 modelini, bu sene piyasaya sürmeyecektir. Bu doğrultuda kullanıcıların biraz daha sabretmeleri gerektiğini söyleyebiliriz.