Zoom kullanan akıllı telefon kullanıcılarının verilerinin tehlikede olduğu ortaya çıktı. Çalınan veriler derin ağda satılıyor.

Görüntülü görüşme uygulaması Zoom, yine bir skandala imza attı. Zoom’un kullanıcı verilerinin çalındığı ve satıldığı ortaya çıktı!

Koronavirüs salgınının başlamasından bu yana görüntülü görüşme uygulaması Zoom inanılmaz bir büyüme yaşadı. Bir anda patlayan kullanıcı sayıları ile kasasını dolduran firma, gizlilik konusunda Facebook’tan bile kötü bir performans sergiledi. Skandallar kralı uygulama, bu süreçte; kullanıcı verilerini Facebook‘a sızdırmış, görüşmeleri Çin üzerinden yönlendirmiş ve E2E yani uçtan uca şifreleme kullanıyoruz diyip AES kullanmıştı. Bugün bu skandallara bir yenisi daha eklendi.

Eğer Zoom‘u kullandıysanız geçmiş olsun. Şimdi gidin bir bardak soğuk su için ve haberimizi okumaya devam edin. Cybersecurity isimli güvenlik firması tam 530.000 adet Zoom kullanıcısının verilerinin deep web’te satıldığını açıkladı. Bu bilgiler arasında Vermont Üniversitesi, Colorado, Dartmouth, Lafayette, Florida gibi çeşitli üniversitelerin eğitim görevlilerinin bile verileri yer alıyor. Bu durum tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor.