Son bilgilere göre Redmi akıllı telefon modellerinin Corona virüsü tehlikesi nedeniyle beklenenden daha geç piyasaya sürülme durumu söz konusu.

Bugün Redmi CEO’su Lu Weibing yaptığı açıklama ile mobil pazarın Corona virüsü tarafından nasıl hasta hale getirildiğini duyurdu. Zor günler geliyor…


Çin‘de büyük bir sorun yaşanıyor. Corona virüsü adı verilen lanet olasıca şey yüzünden dünya üzerinde büyük bir kıyım yaşanabilir. Zira sürekli olarak hem hastalıktan ölenler hem de hastalığa yakalananların sayısı artıyor. Şu anda haberin yazıldığı saat itibariyle ölü sayısı 305 olurken 14.367 kişi de karantina altında bulunuyor. Hastalıktan kurtulanların sayısı da diğer sayılar gibi artıyor. Şu anda 443 kişi bu virüsü yenmeyi başardı.

Bu virüs yüzünden Çin pazarı ciddi anlamda bir üretim sıkıntısı çekecek gibi görünüyor. Amerika Çin’i yıkamasa da Corona virüsü yıkmayı başarabilir. Bugün Redmi CEO’su Lu Weibing kişisel Weibo adresinden bir açıklama yaptı ve önümüzdeki dönemde satışa sunulması beklenen Redmi 9, Redmi Note 9 ve Redmi K30 Pro için “gecikebilir” yorumunda bulundu. Benzer haberler pek çok akıllı telefon üreticisinden daha geliyor.