PvZ oyunlarına bu yılı yeni üyeler kazandırılıyor. Peki oyunlar hangi isimlerle gelecek?

EA, bu yıl içerisinde yeni bir Plants vs. Zombies oyunu geleceğini duyurmuştu. Bizler de 3. oyun için (hangi 3. oyun acaba:)) beklemeye başlamıştık. Ancak ilerleyen dönemlerde paylaşılan bilgilerle Plants vs. Zombies 3’ün mobil platformlar için geliştirilmekte olduğunu öğrendik; en azından ilk aşamada durum bu. Dolayısıyla PC ve konsol sahipleri için bir miktar daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte PC (ve konsollar) için de bir PvZ oyunu geliştirildiği, kod adının Picnic olduğu ve alfa sürecinde bulunduğu şeklinde bazı bilgiler de bulunuyor. Son sızan bilgilere göre bu oyun Garden Warfare 3 olarak değil de PvZ: Battle for Neighborville olarak adlandırılacak. EA tarafından Avrupa’da yapılan bir tescil başvurusu da bu bilgiyi teyit eder nitelikte. Neighborville, PvZ çizgi romanlarındaki kentin adı, dolayısıyla oyunun bu şekilde adlandırılması çok da şaşırtıcı sayılmaz.

Reddit’te ortaya atılan bazı iddialar, paylaşılan başkaca sızıntılar da var oyunla ilgili. Paylaşılan bir iddiaya göre; oyun hikaye temelli olmayacak. Bu yeni oyunda 20 karakter sınıfı, bir sosyal bölge, serbestçe dolaşılacak üç bölge ve dokuz PVP modu bulunacakmış, bu modlardan birisi de 4v4 battle arena modu olacakmış. Bakalım nasıl bir oyunla karşılaşacağız?