Yeni iPhone telefon modelinin çift sim kart destekleyeceğine dair bir gelişme ortaya çıktı.

Apple’a yakınlığı ile bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2018’de çıkacak olan iPhone modelleri hakkında ortaya bomba gibi bir iddia attı. Kuo; geçtiğimiz günlerde 2018’de çıkacak olan iPhone’ların 4×4 MIMO bağlantısına sahip olacağını açıklamıştı.

Daha hızlı LTE bağlantısı için güncel teknoloji olan 4×4 MIMO’ya daha 2018’de anca geçecek olan Apple’ın, şimdi de çift SIM kart destekli bir iPhone duyuracağı söyleniyor.

Kuo, bugün yaptığı açıklama ile 2018 model iPhone’larda yer alacak olan 4×4 MIMO teknolojisinin daha hızlı LTE bağlantısı sunmak için olmadığını DSDS yani SIM ikili bekleme özelliği için kullanıcağını söyledi. 4×4 MIMO sayesinde çift SIM kartlarında LTE+3G yerine LTE+LTE desteklenecek. Yani her iki hattınız ile LTE hızında internete girebileceksiniz.

Ancak, çift SIM kartlı iPhone modellerinin tüm dünya genelinde satışa sunulmayacağını düşünüyoruz.

Apple’ın son dönemdeki Çin ve Hindistan politikası göz önünde bulundurulduğunda; çift SIM kartlı iPhone modelleri pek uzak görünmüyor. Bu ülkelerde yaşayan büyük bir çoğunluk çift SIM kartlı telefonlara büyük bir rağbet gösteriyor. Büyük bir ihtimalle bu model sadece 3 ülkede satışa sunulacak. Yine de henüz kanıya varmak için biraz erken.