Android P 9.0, metin alıntıları yaparken zorlanmamanızı sağlayacak. Eklenen büyüteç özelliği, metinlerin daha rahat seçilmesini, ufak yazıların da kolayca işaretlenebilmesini sağlayabilecek.

Android işletim sistemi mobil cihazlar ve tabletlerde kullanılmak üzere geliştirilen, günümüzde daha çok akıllı telefonlar için ilerleme kaydeden bir yazılım olarak dikkat çekiyor. Yıllardır KitKat, Lolipop, Marshmallow, Nougat, Oreo gibi pek çok sürümü çıkan Android’in her yıl bir farklı sürümüyle buluşuyoruz. Bu kez de Android 9.0 P işletim sistemi geliyor.

Söz konusu işletim sisteminin önümüzdeki aylarda, Ağustos ayı içerisinde hazır edilmesi bekleniyor. Bu kadar az bir zaman kalmışken yazılımın özellikleriyle ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Android Büyüteç özelliği, metin ve resimlerde ilk bakışta göremediğiniz ufak içeriklerin net bir şekilde görülmesini sağlayan bir özellik.

Ortaya çıkan son bilgiler, büyüteç özelliğinin Android telefonlardan yapılacak metin seçimlerinde önemli bir avantaj sağlayacağını ortaya koyuyor. Ufak boyutlu metinler kullanan uygulamalar ve internet siteleri için biçilmiş kaftan olacak.