PC kategorisinde ünlü markalardan biri olan Acer yeni bir hamle daha yapıyor. Şirket Acer Swift 3 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Ultra-ince gövdesine sığdırdığı sıra dışı tasarım özellikleriyle gelen Acer Swift 3 sadece 1,5 kg ağırlığında ve üç farklı konfigürasyona sahip. AMD Ryzen 3 ve Ryzen 5 işlemcili, harici ve dahili ekran kartı alternatifleri olan modeller (SF314-41 ve SF314-41G), 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar SSD ile geliyor. Swift 3’ün SSD depolama özelliği ve en yeni nesil AMD Ryzen işlemcileri, oyun oynarken veya fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarını kullanırken dahi hızlı ve verimli çalışmaya imkan tanıyor. SSD’li konfigürasyon dosyaların açılma, yazılımların yüklenme sürelerini hızlandırıyor.

Gün boyu mobil olmak zorunda olan kullanıcıları 12 saate kadar kullanım imkanı sunan uzun pil ömrüyle de destekleyen Acer Swift 3’ün parmak izi okuyucu gibi özellikleri de ekstra dikkatli olması gereken profesyonellerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Rekabetçi fiyat etiketiyle kendi segmentinde en uygun fiyatlı modellerden biri olarak öne çıkan 14 inç ekranlı Acer Swift 3, özel indirim günlerini ya da kampanya haftalarını beklemeden de ultra şık tasarıma sahip, kolay taşınabilen ve yüksek performans sunan bir dizüstü bilgisayar alınabileceğinin kanıtı niteliğinde. 3.199 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olan Swift 3, eşsiz fiyat – performans oranıyla mükemmel bir denge sunuyor.

Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bu husus özellikle PC kategorisinde bir hayli önemli olup dikkate almakta yarar var.