Sony’nin yeni akıllı telefonu Xperia 1 II özellikleri belli oldu. İşte habere dair detaylar…

Sony Türkiye pazarından maalesef çıkan bir üretici oldu. “Kalite” denince akla gelen ilk markalardan birisi olan ve neredeyse tüm mobil pazara tek başına kamera sensörü üreten Japon teknoloji devi yanlış yönetimin kurbanı oldu ve LG gibi her yıl mobil tarafta zarar eder bir noktaya geldi. Böyle giderse sonunun Nokia gibi olmasından korkuyoruz. Xperia 10 II‘den sonra bugün bir anda Sony Xperia 1 II de ortaya çıktı. Sony amiral gemisi pazarında halen varım” demek istiyor. Peki bu telefon ile diyebilecek mi?

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında tanıştığımız Xperia 1 sonrasında telefon geniş bir satış portföyüne ulaşamadı ve bu yıl Xperia 1 II ile (ismi de ne tuhaf Sony Xperia bir – iki) bu sorunu ortadan kaldırarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor. Özellikle 70mm telefo lens ile birlikte bokeh konusu ve zoom konusunda telefonun oldukça iyi bir performans sağlayabileceğini düşünüyoruz.

Peki telefon bize ne sunacak?

Xperia 1 II teknik özellikler
6,5 inç boyutunda 4K çözünürlükte, 21:9 ekran formatında ve 90Hz tarama hızına sahip OLED ekran
Snapdragon 865 yonga seti
256GB Hafıza
8GB RAM
Arkada 16mm 12 megapiksel geniş açı, 24mm 12 megapiksel ana kamera, 70mm 12 megapiksel telefoto lens, ve 3D ToF kamera
Önde 8 megapiksel selfie kamera
4.000 mAh pil kablosuz şarj desteği
166mm x 72mm x 7,9mm ve 181 gram ağırlık
IP65 ve IP68 su ve toza dayanıklılık
DualShock 4 ve sonrası desteği

Bakalım ürün nasıl bir satış performansı gerçekleştirecek? Açıkçası uygun bir fiyattan satılmazsa başarı sağlaması epey zor gibi.