Avrupa’da da artık sevilen bir marka haline gelen Xiaomi, Avrupa pazarı için beş akıllı telefon daha getiriyor.

5 Xiaomi telefonu çok yakında Avrupa’ya ayak basacak. Bu telefonlar arasında kısa süre önce tanıtılanlar ve önümüzdeki günlerde duyurulacak bazı modeller yer alıyor. Avrasya Ekonomik Komisyonu (EEC) veritabanında yer alan model numaralarından tanıdık olanlara baktığımızda Mi 8, Mi Max 3, Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerini görüyoruz.

Mi Max 3, Xiaomi’nin en büyük ekranlı telefonu olacak. 19 Temmuz’da resmiyet kazanacak telefonun tüm detaylarına buradan göz atabilirsiniz. Kısa süre önce tüm bilgileri ortaya çıkan Mi A2 ve Mi A2 Lite 24 Temmuz’da tanıtılacak. Mi A2 tasarım ve teknik özellikler noktasında Mi 6X ile aynı olacak. Çentikli ekranın yer verileceği Mi A2 Lite ise teknik özellikler noktasında Redmi 6 Pro’ya benzerlik gösteriyor.

Listeye göre Xiaomi’nin yakın zamanda Avrupa’ya getireceği telefonlardan biri de Mi 8 olacak. Şirketin şu ana dek sadece Çin’de sattığı amiral gemi telefonun temmuz sonuna doğru Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor. Xiaomi, son yıllarda çok yükselen telefon markalarından biri oldu. İlk etapta Çin pazarında çok iyi başarılar elde eden şirket, ardından uluslararası pazarda kendisini gösterdi.