Xiaomi son zamanlarda yeni cihazlar duyurmaya devam ediyor. Bu kez de üç yeni model duyurdu. İşte detaylar…

Xiaomi iki telefon ve bir tablet duyurmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün Redmi 6/6A telefonların duyurusunu gerçekleştiren Xiaomi’den iki yeni telefon bir tablet duyurusu daha gelecek. Şirkete yakın kaynaklara göre temmuz ayı içerisinde Redmi 6 Plus/Pro, Mi Max 3 ve Mi Pad 4’ün duyurusu gerçekleşecek.

Redmi 6 Plus/Pro
Redmi 6 Plus/Pro modelinde başlayacak olursak; telefonun başlıca özellikleri ve nasıl bir tasarıma sahip olacağı biliniyor. Çentikli bir tasarıma sahip olacak telefonda arka kameralar son dönemde birçok telefonda olduğu gibi dikey şekilde konumlandırılacak. 5.84 inç büyülüğünde Full HD + çözünürlüklü ekran, 2.0GHz sekiz çekirdekli işlemci, 3GB / 4GB RAM, 32GB/64GB depolama ve 18W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil bir sonraki Redmi telefonda yer alacak başlıca özellikler olacak.

Xiaomi Mi Max 3’ün temmuz ayında tanıtılacağı zaten şirket CEO’su tarafından onaylandı. Çin’de 3C sertifikası alan telefonda bu defa 6.99 inç büyüklüğünde Full HD + ekran yer alacak. 18:9 standardı nedeniyle kasa ebatlarında bir büyüme olması beklenmiyor. Snadragon 710, 4GB / 6GB RAM, 5.500 mAh büyüklüğünde pil, çift arka kamera ve 20 megapiksel ön kamera Mi Max’te yer alması muhtemel özellikler.

Xiaomi Mi Pad 4
Xiaomi son olarak tablet ürün yelpazesine Mi Pad 4 modelini dahil edecek. Yaklaşık iki ay önce ortaya çıkan ürün yazılım bilgisine göre Mi Pad 4’e Snapdragon 660 işlemcisi güç verecek. 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera ve 6.000 mAh büyüklüğünde pil netlik kazanan diğer detaylar.

Xiaomi bu yeni modelleriyle de pazarda dikkat çekecek gibi gözüküyor.