Çinli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, yeni Mi Mix 4 akıllı telefon modeliyle geliyor. İşte detaylar…

Geçtiğimiz yaz aylarında Xiaomi CEO’su Lei Jun Mi Mix serisini bitirdiklerini duyurmuştu ama aradan kısa bir zaman geçtikten sonra mobil pazarda deprem etkisi yaratan Mi Mix Alpha ile tanışmıştık. Bildiğiniz üzere telefon belli sebeplerden dolayı satışa sunulamadı ve Lei Jun Mi Mix serisine devam edeceklerini de yeniden açıkladı. Bir süredir haberlerini yaptığımız Xiaomi Mi Mix 4 ile ilgili bugün yeni bilgiler ortay açıktı.

Bildiğiniz üzere Mi Mix serisi genellikle yıl sonuna doğru tanıtılan bir seri olmuştur. 2018 Yılı Ekim ayında tanıtılan Mi Mix 3 ve Mi Mix 35G oldukça başarılı oldu ama telefonun devam serisi gelmedi. Bugün ise gelen bilgilere göre önümüzdeki aylarda Mi Mix 4 ile tanışacağız.

Xiaomi yeni telefonu için sosyal medya hazırlıklarına başladı ve telefonu için Weibo hesabı da açtı. Henüz net olarak telefon ile ilgili bilgiler sızdırılmış değil ama gelen bazı detayları sizlere aktarmak istiyoruz. Ortaya çıkan ilk görsel ise şöyle;Çinli kaynaklar telefonda 100W hızlı şarj desteği bulunacağını belirtiyorlar. Bildiğiniz üzere 100W hızlı şarj üzerine OPPO ve Xiaomi ciddi anlamda çalışıyorlar ve görünen o ki; ilk kez Mi Mix 4 ile bu özellik ile tanışacağız. Telefonda 120Hz 2K çözünürlüklü bir ekran bulunacak. 144Hz dokunmatik hassasiyete sahip olacak. Böylece oyunculara yönelik de bir akıllı telefon olacağını söylemek mümkün.