Xiaomi markasının yeni Mi Band 5 akıllı bilekliğinin özellikleri belli oldu.

Gelen bilgilere göre yeni akıllı bileklik; 0.95 inç yerine 1.2 inç büyüklüğünde OLED ekran ile gelecek. NFC desteği sayesinde Google Pay ve Ali Pay desteğine sahip olacak olan bu yeni model Bluetooth 5.0 teknolojisi ile iOS ve Android cihazlara bağlanabilecek.

25 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen yeni modelin 2020’nin 2. çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyor. Fiyatına göre sunduğu özellikler ile 300 dolar bandındaki akıllı saatler ile yarışacak düzeyde olan Xiaomi’nin akıllı bileklikleri, son dönemde spor ve sağlık özellikleri ile de ön plana çıkmaya başlamıştı.

Şahsen uzun süreler Apple Watch kullanan biri olarak deneme amaçlı Mi Band 4’e geçiş yaptım. Kalp ritmi ölçme, spor ve alarm özellikleri ile Mi Band 4’ün iOS’te bile çok başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim. Mi Band’in iOS ve Android platformlarında bildirimleri de oldukça başarılı bir şekilde sunduğunu 3. parti iOS uygulamaları ile de çalıştığını belirtelim. Böylece ürün bir hayli kullanışlı olduğunu gösteriyor.