Yeni yazımızda Xiaomi Mi 10S Pro akıllı telefonuna ilişkin son gelişmeleri ele alıyoruz. İşte habere dair detaylar…

Bildiğiniz gibi firma geçtiğimiz yıl Çin’e özel olarak Xiaomi CC9 Pro modelini çıkarmış ve kamerası ile DxOMark‘ta zirveye yerleşmişti. Yeni tanıtılacak olan model, donanımdan ziyade kameraya da odaklanacak. 2020’nin başında 108 Megapiksel furyası aldı başın gitti. Xiaomi, yeni bombası ile bu furyaya yeni bir yön verecek.

Xiaomi’nin yeni telefonunda tam 144 Megapiksel çözünürlüğünde sensöre yer vereceği söyleniyor. Piksel işleme konusunda Samsung Nonacell teknolojisini kullanacağı bu sensör aslında 16 Megapiksel çözünürlüğü yükselterek karşımıza 144 Megapiksel sunacak.

Yapılan testlerde 108 Megapiksel çözünürlüğün şovdan başka bir şey olmadığı ortaya çıkmıştı. 16 Megapiksel çözünürlüğündeki lenslerin çektiği fotoğrafların daha fazla detay ve renk doğruluğu sunduğu defalarca kanıtlandı. Bu yüzden 100 kusur megapiksel işin biraz pazarlaması diyebiliriz.

Buradan 108 Megapiksel’in kötü olduğu anlaşılmasın. 108 Megapiksel tabii ki de iyi ama bahsedildiği gibi ütopik yenilikler sunamıyor. Son olarak Xiaomi’nin yeni gözdesinin Snapdragon 765 yonga setinden ve 8 GB RAM‘den besleneceğini belirtelim. Böylece ürün orta – üst segment arasında konumlandırılacak detaylara sahip olacak.