Çinli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi’nin Mi 10 akıllı telefonunda batarya tarafında neler sunduğu ortaya çıktı. İşte son gelişmeler…

Geçtiğimiz günlerde Lin Bin Mi 10’un Snapdragon 865 ile geleceğini duyurmuştu. Bugün yayınlanan haberlerde ise Mi 10’un batarya kapasitesi neredeyse netlik kazanmış durumda. Weiboda’ki söylentilere göre Mi 10 serisi 4500 ve 4800 mAh kapasiteli bataryalar ile gelecek.

Buna ek olarak Mi 10 pro‘nun bataryası 35 dakika da 0’dan 100’e kadar dolacağı ’da iddia ediliyor. Eğer durum böyle olursa Xiaomi kullanıcılarını çok şaşırtmış olacak. yeni nesil şarj teknolojisi tamamen Xiaomi’nin bu yıl Çin’de onaylanan 66W şarj cihazı ile alakalı olduğunu gösteriyor.

Bu şarj teknolojisi Akıllı telefon şarj şampiyonu olan OPPO Reno Ace ile karşılaştırıldığında gayet umut verici gözüküyor. Hatırlayacak olursanız OPPO Reno Ace modelinin 4.000 mAh bataryası sadece 28 dakikada şarj oluyordu.

Şu an için şirketin bu yukarıda bahsettiğimiz iddialarla ilgili bir açıklama yapmadığını yani henüz resmi olarak onaylanmayan bilgiler olduğunu belirtelim. Bu arada tiklasana ailesi olarak bir yılı daha geride bıraktık. 2019 yılında pek çok içeriği sizlerle buluşturmaya çalıştık. 2020 yılında da yine yeni haberler paylaşmaya devam edeceğiz.