Çin menşeine sahip ünlü akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi güncellemeleri zamanında sunmaya özen gösteriyor. Bu sefer de Mi 10 akıllı telefonu için yeni bir güncelleme paylaştı.

Xiaomi yeni amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 10 için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Android 11′in Beta sürümü için geçtiğimiz haftalarda düğmeye basan Xiaomi, bugün sistemdeki sorunları çözmek için yeni güncelleme yayınladı. MIUI 11.0.7.0.QJBINXM kod adlı bu güncelleme ile bir dizi sorun çözüme kavuşuyor.

Haziran ayı Android güvenlik güncellemelerini de sisteme ekleyen Xiaomi, daha yüksek sistem güvenliliği sunuyor. Güncelleme ile Mi Share özelliğine yakında bağlanınlan cihazların listenin üzerine sabitlenme ve her zaman açık ekranda kilit öğelerinin sürekli gösterilme özelliği sisteme ekleniyor. Ayrıca parmak izi ile kilit açma durumunda her zaman açık ekranın takılma sorunu da ortadan kaldırılıyor.

OTA üzerinden sunulan bu güncelleme yaklaşık olarak 447 MB büyüklüğünde. Güncellemeyi Ayarlar>Yazılım Güncelleme bölümünden denetleyip yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi uygulamadan önce yedekleme işlemi yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.