Xiaomi’nin Mi 10 serisi akıllı telefonlarının tanıtımını ne zaman gerçekleştireceği belli oldu.

Mi 10 serisi için şubat ayında Çin’de bir tanıtım etkinliği düzenlenmişti. Bu nedenle telefonlara dair pek çok detay biliniyor. Bilinen özellikleriyle birlikte biraz daha merakla beklenir hâle gelen Mi 10 ve Mi 10 Pro’nun küresel lansmanı, 27 Mart’ta gerçekleşecek.

Etkinlik Türkiye saatiyle 17:00’da başlayacak. Xiaomi’nin paylaşımında etkinlik yeriyle ilgili bir detayın bulunmaması, şirketin çevrimiçi bir etkinlik düzenleyeceğini düşündürüyor. Xiaomi etkinliğin Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden izlenebileceğini de belirtti.

6.67 inç ekranla şık bir görünüm vadediyor. Qualcomm Snapdragon 865 işlemci sayesinde serinin üyeleri 5G desteği de sunuyor.Mi 10 ve Mi 10 Pro; arka kamera sistemi, RAM ve depolama alanı seçenekleri gibi konularda birbirlerinden ayrılıyor. Xiaomi’nin uluslararası versiyon için farklı renk seçenekleri sunup sunmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Her iki modelde de ana kamera görevini 108 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. Ön tarafta ise 20 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor. Xiaomi Mi 10 serisinin Çin dışında nasıl bir fiyat politikası uygulayacağını görmek içinse 27 Mart’a kadar sabretmek gerekiyor. Bu tarihten sonra global pazarlarda hangi fiyatlardan satılacağı belli olacaktır.