Samsung ile Xiaomi’nin önemli bir anlaşma yaptıkları ortaya çıktı. Peki bu anlaşma ne?

Yapılan anlaşmanın detaylarına göre Samsung, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonları için bu Aralık ayı içerisinde 1 milyon adet 6 inç’lik AMOLED ekran üretecek. Ardından da 2018 yılının Ocak ayında 2.2 milyon AMOLED ekran daha Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarına takılmak amacıyla yola çıkmış olacak.

Bu açıklamanın Xiaomi’nin LG ile anlaşmasına ramak kalmışken yapıldığını da belirtmemiz gerekiyor. Zira Xiaomi, LG’den 5.5 inç’lik bükülebilir OLED ekran almayı planlıyordu fakat üretimin beklenenden üç ay sonra yapılabileceğinin ortaya çıkması ile birlikte anlaşma suya düşmüştü.

Tabii burada önemle altını çizmemiz gereken konu da, bükülebilir ekran satışı ile birlikte bükülebilir akıllı telefonlardan bahsetmiyor oluşumuz. Zira bu ekranlar eğimli ekrana sahip akıllı telefonlar için üretiliyor ve başka bir amaç taşımıyor.

Son olarak da Samsung’un yalnızca Apple’ın yeni piyasaya süreceği iPhone 8 modelleri için bile on milyonlarca AMOLED ekran üretmesi gerektiğini düşünecek olursak, firma için bir hayli meşgul bir dönemin yaklaştığını söylemek de mümkün. Samsung hiç kuşkusuz önümüzdeki dönemde çok iyi bir performans ortaya koymak zorunda.