Realme markasının yeni X50 Pro telefonunun ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Çinli teknoloji devi Realme, Hindistan, Çin ve Türkiye gibi ülkelerde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Uygun fiyata yüksek performans vadeden Realme, çok yakında karşımıza üst segment bir telefon ile çıkacak. Realme X50 Pro olarak isimlendirilecek olan bu modelin ne zaman tanıtılacağı bugüne kadar bilinmiyordu.

Bugün Realme‘nin Hindistan CEO’su Madhav Sheth, katıldığı bir soru ve cevap etkinliğinde “MWC 2020 etkinliğinde hazır olun” açıklamasında bulundu. Madhav Sheth‘in bu açıklamasının ardından akıllara direkt olarak X50 Pro modeli geldi. Realme‘nin yeni amiral gemisinin 24 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olan Mobile World Congress 2020 etkinliğinde tanıtılacağını söyleyebiliriz.

Gücünü Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan telefonda; 64 Megapiksel + 8 Megapiksel ultra geniş açılı lens + 13 Megapiksel 5x hibrit zoom yapabilen lens + 2 Megapiksel super macro lensli kamera kurulumu yer alacak. Ön tarafta ise 32 Megapiksel + 8 Megapiksel çözünürlüklü kameralar bulunacak. Ürün kamera tarafında bir hayli iddialı geleceğe benziyor.