Virüsün adeta merkezi konumundaki Wuhan, işleri tekrar yoluna sokmuş görünüyor. Öyle ki Wuhan’da bulunan Mi Store tekrar faaliyete başladı.

Bu virüs ile ilk karşılaşan ve sıkı denetimlerin sonucunda hayatı normal seyrine ulaştıran Çin ise, virüsün çıkış noktası Wuhan‘da ipleri ele almış durumda. Öyle ki, yavaş yavaş iş yerlerinin açılmasına izin veren ve karantinayı kaldıran Çin, büyük şirketlerin de tekrar kentlere adım atmasını bekliyor. Bu bekleyiş karşılık bulmuş olacak ki, aradan geçen 76 günün sonunda Mi Store Wuhan kentinde tekrar hizmete geçecek.

Çin Devlet Televizyonunda yapılan bir yayında hayatın normale döndüğünü, en azından dönmeye başladığını göstermek için Xiaomi Mi Store’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında en çok dikkat çeken olay ise; gerek Xiaomi‘nin, gerekse Çin devletinin tüm tedbirleri en sert şekilde aldığı, mağazaya giriş çıkışlarda ateş ölçümü ve maske dağıtımının gerçekleştiği oldu. Öyle ki, CCTV‘nin (Çin Devlet Televizyonu) yaptığı ziyarette bile tüm bunlara harfiyen uyan şirket, diğer firmalara nazaran biraz daha şanslı da diyebiliriz. Nitekim Wuhan’da ki Mi Store’daki 2.000 çalışanın hiç biri Koronavirüs ile karşı karşıya kalmadı, bu virüse yakalanmadı. Aynı zamanda tedbirleri de elden bırakmayan şirket, her gün çalışanlarına 2 adet yüz maskesi, 1 adet sprey dezenfektan, 1 adet de antibakteriyel sıvı dezenfektan dağıtımı yapıyor. Bu tedbirler sayesinde de çalışanlarını korumayı başarmış görünüyor.