Microsoft Windows 10 güncellemesi ile ilgili güncellemeyi merakla bekleyen kullanıcılara kötü bir haberimiz var. Zaman tüneli güncellemesi ertelendi.

Windows 10 için Zaman Tüneli özelliği ile kullanıcıların, Android ve iOS akıllı telefonlar da dahil birden fazla cihaz arasında geçiş yapabilmesi sağlanacak. Öte yandan Microsoft, sonraki büyük Windows 10 güncellemesi olarak sunulacak Sonbahar Creators Güncellemesi içerisinde bu özelliğin yer almayacağını açıklayarak kullanıcıları üzdü. Güncellemenin çıkış tarihi olaraksa Eylül ayı gösteriliyor. Zaman Tüneli ise büyük ihtimalle Mart ayındaki güncellemeye kalacak.

Windows 10 cihazlar ile iOS ve Android platformlarında kaldığınız yerden etkili bir şekilde işlerinize devam etmenizi sağlayacak olan özellik, bir cihazdan diğerine hızlı bir şekilde geçilmesini sağlamak üzere tasarlanmış. Hali hazırda böyle bir özellik iOS ve macOS için Apple tarafından sağlanıyor.

Windows 10 için Zaman Tüneli özelliğinin, Sonbahar Creators Güncellemesi sonrasında sunulacak Windows Insider yapıları ile test için sunulması planlanmakta.

Windows, şuan da PC platformunun en fazla kullanılan işletim sistemi olarak dikkat çekmekte.