Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olmasına rağmen mobil kategoride yazılımını oturtamayan Microsoft, Windows 10 Mobile üzerinden profesyonel mesajlaşma servislerini çekmeye karar verdi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre 20 Mayıs 2018’de Windows 10 Mobile için profesyonel mesajlaşma servislerinin hizmetleri sonlandırılacak. Skype for Business, Teams ve Yammer’a desteğini kesen Microsoft, mobil işletim sistemine desteği kesemeyeceklerini belirtti. Bu tarihten sonra uygulama mağazasından kaldırılacak uygulamaların çalışacakları taahhüt edilmeyecek. Bu konuda istisna olan Teams ise başlamayacak bile.

Microsoft’un açıklaması, Yammer’ın hala tarayıcı üzerinden çalışabileceğini belirtse de diğer uygulamalar için Android ya da iOS’a geçmenizi tavsiye ediyor. Microsoft bu platformlara yatırım yapmaya devam edecek ve uygulamalarının iyi şekilde çalıştığından emin olacak.

Microsoft geçtiğimiz günlerde de kendi mağazasındaki Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonların satışını durdurmuştu.