Vivo şirketi Y30 akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. İşte konuya dair detaylar…

Çin’in yükselen yıldızı olan Vivo, ardı arkasına yeni telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Aynı ülkenin evlatları olan Xiaomi, Huawei ve OPPO karşısında son yıllarda pek varlık gösteremeyen Vivo’nun bu yıl rüzgarı ardına almak istediği ortada. Amiral gemisi modellerinden sonra firma şimdi de uygun fiyatı ile erişilebilir olan Vivo Y30 modelini tanıttı. Tasarımı ile amiral gemisi modellerine taş çıkaran telefon firmanın gizli silahı olabilir.

Telefona ilk baktığımızda bizleri sanki yeni bir amiral gemisi modeli karşılıyormuş hissi uyandırıyor. 6.47 inç büyüklüğünde 1560 x 720 çözünürlüğünde LCD ekrana sahip olan telefon gücünü MediaTek’in 8 çekirdekli Helio P35 yonga setinden alıyor. Grafik biriminde ise PUBG Mobile‘ı orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynatabilecek olan IMG PowerVR GE8320 yer alıyor.

4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimine sahip olan bu telefonda 512 GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. Telefonun arka bölümünde 13 Megapiksel f/2.2 diyafram + 8 Megapiksel ultra geniş açılı lens f/2.2 diyafram + 2 Megapiksel derinlik sensörü f/2.4 diyafram + 2 Megapiksel macro lens f/2.4 diyaframlı kamera yer alıyor. Ürünün özellikle kamera özelliklerinin dikkat çekici olduğunu belirtmek gerekiyor.