Vivo’dan yeni bir akıllı telefon daha geliyor. U20 yakında piyasaya sürülecek ve ürünün özelliklerine dair yeni bilgiler var.

Yeni detaylar Vivo U20‘nin 5.000mAh bataryası olduğunu gösteriyor. Hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlamak için, telefon 18W çift motorlu hızlı şarj teknolojisi için destek yer alıyor. Cihazın alt kenarına daha yakından bakmak, bir USB-C bağlantı noktasına sahip olmadığını ortaya koyuyor. Telefonun alt tarafında 3,5 mm ses jakı, mikrofon, microUSB bağlantı noktası ve harici hoparlör bulunur. Vivo U20’nin bataryası, telefonun 273 saat bekleme süresi, 21 saat Instagram kullanımı, Facebook’ta 17 saat ve YouTube’da 11 saat video izlemesine izin verecek. Daha önce Vivo U20’nin su damlacığı çentikli bir gösteri sunacağı açıklanmıştı. Arka panelde, sol üst köşesinde bir LED flaş özellikli üçlü kamera kurulumu da bulunan bir parmak izi tarayıcı bulunmaktadır.

Vivo U20, Snapdragon 675 mobil platform tarafından desteklenmektedir. Sonra Vivo V17 Pro ve Vivo V15 Pro ileri teknoloji telefonlar, U20 özelliğine Çinli firma SD675 yonga seti üçüncü telefon olacak. SoC, 6 GB RAM ile bağlanır. Akıllı telefon UFS 2.1 depolama alanı ile donatılmıştır.Eylül ayında Hindistan’da resmi olan Vivo U10 akıllı telefon, Çin’in Vivo U3x telefonunun yenilenmiş bir versiyonu. İddia edilmektedir Vivo U3 son zamanlarda Çin’de giriş yaptı telefonu Vivo U20 olarak Hindistan’da rebranded olabilir

Cihazın ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.