Akıllı telefon sektöründe yükselişte olan teknoloji şirketlerinden Vivo, yeni Nex 3S 5G telefonunu tanıttı.

Yeni akıllı telefonun tasarımı Mate 30 serisi akıllı telefonlara göz kırpıyor. Şelale şeklinde ekran tasarımı bu seride de karşımıza çıkıyor. Her iki taraftan kavisli bir ekranla gelen akıllı telefonun herhangi bir çentik alanı da bulunmuyor.

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi ekrana gömülü olarak gelen bir kamera sistemi de söz konusu değil. Bunun yerine açılır kapanır bir kamera kullanımı yapılmış durumda. Açılır kapanır kameranın sayesinde çerçevelerin çok daha ince olması sağlanmış durumda.


Telefonun teknik özellikleri kısmında en çok dikkat çeken kısım ekranları. S-AMOLED panellerin kullanıldığı akıllı telefonda 6.89 inçlik bir ekran boyutu sunulmuş durumda. Şelale ekran tasarımı olarak bilinen her iki taraftan da kavisli ekranlarla gelecek olan akıllı telefonların çözünürlük değeri kısmı ile 1080 X 2256 piksel çözünürlük değerine sahip.

Bu değerle beraber ekran tasarımı ile öne çıkan akıllı telefonun işlemci kısmında da iddialı bir seri karşımıza çıkıyor. Snapdragon 865 serisi yonga setine sahip olan akıllı telefonların RAM kısmında ise yeni nesle geçtiği açıklandı.

8 GB RAM ve 12 GB RAM miktarına yer verilen akıllı telefonun LPDDR5 RAM tipinde olduğunu eklemiş olalım. 256 GB depolama alanına sahip olan seride kamera kısmında ise 3 arka kamera ve tek bir ön kamera bulunmakta. Ürünün ülkemizde satılıp satılmayacağı konusu ise şu an için belirsizliğini koruyor.