Vivo şirketi G1 5G akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. İşte konuya dair tüm detaylar…

Geçtiğimiz günlerde hakkında neredeyse hiç bir bilgimizin olmadığı yeni cihazını GeekBench testlerine tabii tutan şirket, şimdi de “G” serisinin ilk cihazı olan G1 5G’yi Samsung imzalı Exynos 980 yonga seti ile birlikte karşımıza çıkardı. Zarif tasarımı ve iddialı özellikleri ile tanıtılan cihaz, şuan için Çinli üreticinin yeni amiral gemisi konumunda.

Arka tarafta dairesel kamera platformu ve platforma yerleştirilmiş dört kamera sensörü ile dikkat çeken Vivo G1 5G, ön tarafta damla çentikli bir yapı ile karşımıza çıkıyor. 6.44 inç, 1080 x 2340 piksel FHD+ AMOLED ekranı ile birlikte 8GB RAM ve 128GB dahili depolamayı bizlere sunan cihaz, 4.500 mAh kapasiteli büyük sayılabilecek bir batarya ile her işinizi kesintisiz yapmayı vaad ediyor. Tüm bunların yanı sıra oldukça dikkat çekici bir özellik ile de diğer akıllı telefonlardan ayrılan Vivo G1 5G, hükumet ve kurumsal alanlarda boy gösteren kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Telefonda bulunan ikili sistem sayesinde birbirinden bağımsız iki alanı kontrol etmenize olanak sağlayan Vivo, “Kişisel Alan” ve “Çalışma Alanı” olarak isimlendirilen seçenekleri karşımıza çıkarıyor. Bu iki profil arasında rahatlıkla geçiş yaparak iş ile kişisel hayatı birbirine karıştırmadan yaşantınızı devam ettirebiliyorsunuz. Tıpkı Xiaomi‘deki “İkinci Alan” gibi; ancak Vivo bu işi biraz daha süsleyerek G1 5G’ye entegre etmiş durumda. Bu bağlamda nasıl bir sonuç alacağını da zaman gösterecek.