Vivo, yeni Apex 2019 akıllı telefonuyla Meizu Zero 20’ye rakip oluyor.

Apex 2019’u çağın ötesinde yapan gelişmeler ise telefonda herhangi bir giriş ya da fiziksel butonun olmaması. Merak edenler için hemen belirtelim; telefonun ön kamerası Vivo Nex modellerinde olduğu gibi motorlu mekanizma sayesinde kasa içerisinden çıkıyor.

Telefonda fiziksel butonların yer almadığını belirttik. Peki Vivo’nun bu durum karşısındaki çözümü ne? Telefonun sağ tarafında 3 sanal buton (Güç ve Ses +/- tuşları) yer alıyor. Tuşların sanal yapıda olması ve ahizenin olmaması görünüm tarafında Apex 2019’u kusursuz yapıyor.

Vivo, ahize sesi ve hoparlör sesini ekrana entegre ettiği ses yayılımı sağlayan bir panelle hallediyor. Telefon beklendiği gibi ekrana gömülü parmak izi tarayıcısına sahip. Önceki tarayıcılardan farklı olarak ekranın herhangi bir yerine dokunarak telefonu açmak mümkün.

Telefonda USB bağlantı noktası da yok. Telefonda geleneksel şarj yerine özel bir manyetik (Moto Mods gibi) şarj teknolojisi kullanılıyor.

Vivo ayrıca , bileşenlerin genel boyutlarını minimuma indirmeyi sağlayan çift ​​katmanlı bir anakart ( iPhone X ve devam modellerdeki gibi) kullanıyor. Vivo Apex 2019’un başarılı olup olmayacağı büyük merak konusu.