Ortaya çıkan sızıntılara göre iPad Mini, Apple’ın gelecek planları arasında yer almıyor. Apple, yavaş yavaş iPad Mini teknolojisini sonlandıracak.

Apple’ın, normal iPad ekranını büyük bulan ancak iPhone’dan da daha büyük bir ekran isteyen kullanıcılar için ilk örneğini 2012 yılında çıkardığı tablet serisi iPad Mini, anlaşılan o ki yolun sonuna geldi. Zira Apple hakkında bugün ele geçirilen birkaç rapor neticesinde, iPad Mini için kademeli bir son hazırlandığı ortaya çıktı.

Ele geçirilen raporlara göre Apple, gittikçe büyüyen akıllı telefon ekranlarından dolayı ara sınıf cihazlara ihtiyaç kalmadığını ve bu yüzden iPad Mini’nin kendine has bir kullanıcı kitlesi oluşturmadığını düşünüyor.

Bu bağlamda iPad Mini için kademeli bir yok oluş planı hazırlayan Apple, ilk olarak yeni nesil iPad Mini planlarını kalıcı olarak iptal etti. İkinci olarak ise Apple, hali hazırda kullanılan ve satılmayı bekleyen tüm iPad Mini’ler için ise, güncelleme desteğini en kısa sürede sonlandıracak. Zaten bildiğiniz gibi daha önceki iPad Mini için güncelleme desteği çok erken kesilmişti. Bakalım iPad Mini’nin yerini ne alacak?