Sevilen oyunlardan Vampyr yakında ünlü konsol Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirecek.

Bilgisayar sürümü 180.00 TL olarak Steam’de satılmaya devam edilen Vampyr günümüzde konsol ve bilgisayar platformunda oynanıyor. Steam üzerinde bilgisayar oyuncuları tarafından ‘çoğunlukla olumlu’ olarak değerlendirilen ve oldukça güzel satış rakamlarına ulaşan Vampyr geçtiğimiz yıldan bu yana oynanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl sonunda Switch platformuna da geleceğini duyuran yapım merakla beklenmeye devam ederken, yeni bilgiler de ortaya çıktı.

GamingBolt’un haberine göre Dontnod Entertainment’in 1 milyondan fazla kopya satmayı başaran oyunu Vampyr Eylül ayında Nintendo Switch platformu için lansmana çıkacakmış. GamingBolt bu bilgiye Fransız geliştirici olan Dontnod Entertainment’in resmi web sitesi üzerinden ulaşmış.

Hala oyunun net çıkış tarihi bilinmezken yeni bilgiler ile oyunun Ekim 2019’da Switch oyuncularına sunulacağı ifade ediliyor. Konsol ve bilgisayar platformundaki içerikler ile Switch’e gelecek olan yapım oynanış mekanikleri bakımından oldukça kaliteli olacak. Oyunun Nintendo Switch üzerinde büyük bir sükse yapması bekleniyor.