Fiyat performans anlamında son derece iddialı telefonlar sunmasıyla dikkat çeken Leeco markası, yoğun bir maddi sıkıntı çekiyor. Şirketin önemli bir yöneticisinin istifa ettiği bilgisine ulaşıldı.

Fiyat performans ürünleriyle dünyada ses getirmeyi başaran Çinli LeEco’nun Başkan Yardımcısı Winston Cheng görevinden ayrıldı.
Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan LeEco, özellikle uygun fiyatına rağmen güçlü teknik özelliklere sahip telefonlarıyla tüm dünyada adını duyurmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz aylarda ABD’nin önemli televizyon üreticilerinden Vizio’yu satın almak isteyen LeEco, maddi yetersizlik nedeniyle yöneticilerinden onay alamamış ve bu durum üzerine birçok üst düzey yönetici LeEco’daki görevine veda etme durumunda kalmıştı. Şimdi de LeEco’yu ayakta tutan isimlerden LeEco Başkan Yardımcısı Winston Cheng görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Milyarlarca yatırımla birçok alanda faaliyet gösteren LeEco’nun maddi sıkıntılar yaşaması, analistler tarafından şirketin ciddi bir küçülmeye gideceği yönünde değerlendirilirken LeEco’nun ciddi anlamda kredi borcunun da olduğu iddia ediliyor.

Bu gidişle teknoloji piyasası güçlü bir fiyat performans üreticisini yitirmiş olacak diyebiliriz. Leeco, özellikle dünyanın ilk 8 GB RAM’li telefonunu duyurarak büyük dikkat çekmişti.