Yükselen akıllı telefon şirketlerinden biri olan Redmi’nin üç yeni akıllı telefonu daha sızdırıldı. İşte ayrıntılar…

Serinin en uygun fiyatlı modeli Redmi 9A olacak. 6.53 inç 720×1600 piksel IPS LCD bir ekran ile karşımıza çıkacak olan cihaz, yonga tarafında bizleri şaşırtacak. Öyle ki daha önce duymadığımız MediaTek Helio G25 adı verilen yongadan güç alacak olan cihaz, pazarda bu yongadan güç alan ilk cihaz olacak. Mali-G31 grafik birimiyle birlikte cihazda yer edinecek bu yonganın nasıl bir performans sağlayacağını henüz bilemezken, cihaz ön tarafta 5MP, arka tarafta ise 13MP‘lik tekli arka kamera kurulumu ile bizleri karşılayacak. Tüm bunların yanı sıra 5.000 mAh kapasiteli büyük pili ile de gün boyu çalışabilecek. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama seçenekleri ile segmentinde iş yapabilecek olan cihaz, aynı zamanda Type-C portu ile birlikte gelecek ve parmak izi sensörüne sahip olacak. (100 ila 120 avro arasında fiyat etiketi olacak.)

Redmi 9A’nın biraz daha geliştirilmiş versiyonu olması beklenen Redmi 9C, genel hatlarıyla Redmi 9A’ya benzeyecek. Tıpkı 9A gibi Helio G25 yongasından ve Mali-G31 grafik biriminden güç alacak olan cihaz, ekran tarafında da yukarıdaki cihaz ile aynı ayrıntılara sahip olacak. İki cihaz arasındaki farklar ise yalnızca kamera ve depolama olacak. Öyle ki bu cihaz 3GB RAM ve 64GB dahili depolama alanını bizlere sunarken, arka tarafta 13MP + 2MP olarak çift kamera kurulumuyla birlikte piyasaya sürülecek. Parmak izi sensörü ve 3.5 mm Jack girişi bu modelde de bizleri karşılayacak. Batarya da 5.000 mAh olarak bizlere sunulacak. (130 ila 150 avro arasında fiyat etiketi olacak.)

Redmi 9 serisinin babası ve en pahalı versiyonuna geldiğimiz zaman ise diğer iki cihazdan çok daha güçlü bir model bizleri bekleyecek. Öyle ki 6.53 inç 1080×2340 piksel FHD+ bir ekranla bizleri karşılayacak olan Redmi 9, 4GB RAM ve 64GB dahili depolamayı karşımıza çıkaracak. Tüm bunların yanı sıra MediaTek’in Helio G70 yongasından güç alacak olan cihaz, kamera tarafında da seriye boyut atlatacak. Arka tarafta dörtlü kamera kurulumu ile satışa sunulacak olan cihaz, 13MP + 8MP + 5MP +2MP dizilimini kullanıcılara vaad edecek. Son olarak da diğer cihazlar gibi 5.000 mAh kapasiteli pil gücü ile karşımıza çıkacak. Böylece ürünü oldukça uzun bir süre şarj etmeden kullanabilmeniz mümkün olacak.