Twitter platformu, aktif olmayan hesaplarla alakalı işlem yapmayı düşünüyor. İşe detaylar…

Mikro blog platformu twitter çok yakında büyük bir kullanıcı temizliğine başlayacak. Yapılacak olan bu temizlikle birlikte bazı hesaplar silinecek ve hesap isimleri de erişime açılacak. Sosyal medya platformu Twitter tarafından yapılan açıklamada hesapları aktif olmayan kullanıcıların e-postalarına bilgilendirme mesajları gönderildiği ve 11 Aralık tarihine kadar hesaplara giriş yapılmadığı takdirde hesapların silineceği aktarıldı. Twitter kullanıcılarının bu tarihine kadar hesabına giriş yapmamaları durumunda hesaplarındaki hak sahipliğinin kalkacağını belirten Twitter kullanıcı isimlerinin başka kullanıcılar tarafından alınabileceğini aktardı. Daha önceden de aktif olmayan hesaplara karşı bazı temizlikler yapan Twitter kullanıcıların en az 6 ayda bir hesaplarına giriş yapması gerektiğini belirtiyor.

Twitter Hesapları Ne Zaman Silinecek?
Twitter yaptığı açıklamada hesapların 11 Aralık tarihinden itibaren silineceğini belirtse dahi hesapların 11 Aralık tarihinde silinmeme durumu olabiliyor. Eğer ki sizin de almak istediğiniz bir Twitter ismi bulunuyorsa 11 Aralık tarihinden sonra hesabı yakın takibe almanızda yarar var.

Twitter’ın bu temizlik süreci vefat eden Twitter kullanıcılarının da hesaplarının silinmesine neden oluyor. Bu durum bazı açılardan bakıldığı zaman sorun teşkil edebilir.