Ünlü sosyal medya platformlarından Twitter , düşüşe geçen aktif kullanıcı sayısını ABD seçimleri sayesinde arttırmayı başardı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın anlık haber ağı olmaya doğru gittiğini ima eden bir açıklama yaparken günlük kullanıcılar da haber alma ve genel kitleye hitap eden bazı paylaşımlar dışında Twitter yerine daha kişisel diyebileceğimiz Instagram ve Snapchat gibi sosyal ağları tercih ediyorlar. Bu durum Twitter’a son günlerde olumsuz bir şekilde yansımaya başlasa da Twitter’ın sosyal haber ağı olmaya gitmesi; ABD’deki başkanlık seçimlerinde Twitter’ın tekrar aktif kullanıcı sayısını arttırmasına neden oldu.

Twitter tarafından yayınlanan açıklamada ABD’deki seçimler için oluşturulan #Election2016 etiketiyle 40 milyonun üzerinde tweet atıldığı belirtildi. Ayrıca Twitter’daki bu gündem siyasilerin de konuşmalarına konu oldu.

Her ne kadar son dönemlerde Twitter’ın kötü gidişatı ve satılma ihtimali üzerine haberler ortaya çıksa da Twitter’ın anlık olarak yaşanan olayların takip edilmesi konusunda diğer sosyal ağlara göre üstünlük sağladığı ortada. Bakalım bu durum Twitter’a uzun vadede bir fayda sağlayacak mı?