Türkiye’de Türkçe dil desteğinden ötürü oldukça sevilen Uncharted oyun serisine eklenecek yeni oyun versiyonunun da Türkçe dil desteğine sahip olacağı yapımcısı tarafından duyuruldu.

Ülkemizde Uncharted: Kayıp Miras adı ile piyasaya sürülecek olan yapım için Türkçe dil desteğinin ne anlama geldiği ise henüz tam olarak anlaşılabilmiş değil. Zira bu yalnızca Türkçe menüler ve Türkçe altyazı desteği sağlanacağı anlamına geliyor olabilir.

Tabii bir yandan da daha önceki Uncharted oyunlarında gördüğümüz gibi Türkçe seslendirme ile müthiş bir deneyim bizleri bekliyor olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Bunların dışında Uncharted: The Lost Legacy’de Nathan Drake karakterini de görmeyeceğimizin kesinleştiğini belirtmemiz gerek. Fakat yine de oyunda yer alan iki başrol yani Chloe ve Nadine karakterlerinin ikisinin de Nathan ile yollarının kesişmiş olması, hikayenin ilerleyişi boyunca Nathan ismini sık sık duyacağımız anlamına geliyor.

Uncharted The Lost Legacy oyununun çıkış tarihini de hemen ifade edelim; Oyun 23 Ağustos 2017 tarihinde raflarda yerini alacak.