Total War serisinin son içeriği Total War: Three Kingdoms, geçtiğimiz Mayıs ayının en fazla satan oyunu oldu.

Sega ve Creative Assembly iş birliği ile hayata geçiren Total War: Three Kingdoms, ödüllü Total War serisinin en başarılı oyunu olarak şu sıralar oynanmaya devam ediyor. Steam’de oyuncular tarafından ‘çok olumlu’ olarak değerlendirilen yapım bugün gelen bilgilere göre Mayıs 2019’un en çok satan oyunu olmuş. 6 günde 1 milyon kopya satışını geride bırakan başarılı oyun 2019 yılının en iyi Steam lansmanını da gerçekleştirdi. Özellikle Çin’de deli gibi satan yapım Mayıs ayının en çok satan oyunu olmuş.

Bugün PC Games N’in haberi ile edindiğimiz gelişmeye göre Total War: Three Kingdoms Mayıs 2019’da en çok satan oyun olmuş. 23 Mayıs’ta lansmana çıkan başarılı oyun sadece 8 günlük satış rakamları ile Mayıs ayına adeta damga vurmuş. Oyun 8 günde milyonlarca adet kopya satışı yaparak diğer oyunları geride bırakmış.

Oyunun güncel satış rakamları bilinmezken, sadece PC platformuna çıkış 8 gün içerisinde yaptığı satışlar sonrasında ayın en çok satan oyunu olması büyük bir başarı olarak ifade ediliyor. Oyunun geleceği bir hayli parlak gözüküyor.