Meşhur Total War serisine bir oyun daha ekleniyor. Troy resmen duyuruldu.

Total War Saga: Thrones of Britannia ile oyuncuları rekabet dolu savaşlara götüren SEGA, yeni oyunu ile de aynı başarıya ulaşmayı hedefliyor. Steam üzerinde sergilenmeye başlanan ve 2020 yılında lansmana çıkacağı ifade edilen Total War Saga: Troy serinin diğer oyunları gibi bünyesinde Türkçe dil seçeneğine yer verecek.

Serinin en büyük hikâyelerinden birisi olacak olan Troy’da gözü pek olan Troya prensi Paris, güzeller güzeli Helen’i Sparta’daki sarayından kaçırmış olacakmış. Helen ve Paris uzaklara doğru yelken açarken Helen’in kocası olan Kral Menelaos , Helene lanetler okur. Steam’de yer alan bilgilere göre Kral Menelaos ne pahasına olursa olsun Heleni yeniden saraya getirmeye niyetliymiş.

Yunan ordusu, Troya’ya doğru katliam yapmak için ilerlerken birbirinden farklı karakterlerde şehri korumaya gelecekler.

Homeros’un İlyada destanından esinlenilen Troy bünyesinde efsanelerin derinliklerine inecek ve gerçek olayları barındıracak. Çağın şartlarını en gerçekçi şekilde karşımıza çıkaracak olan Troy 2020 yılında Steam üzerinde lansmana çıkacak. Oyunun nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı merak konusu.