Tim Cook, yaptığı açıklamada iPhone SE akıllı telefonunun tüm Android akıllı telefonlardan daha hızlı olduğunu iddia etti.

ABD‘li teknoloji devi Apple, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yeni iPhone SE modelini piyasaya sürdü. Bunun üzerine bugün Apple‘ın CEO’su Tim COOK, bu cihazı hakkında çok iddialı sözler etti. Tim Cook‘a göre, yeni iPhone SE en hızlı Android telefonundan bile çok daha hızlı. Açıkçası bu açıklamayı neye göre yaptığı hakkında da hiçbir bilgimiz yok. Çünkü hatırlayacaksınız, iPhone SE Antutu listesinde kendi segmentinde bile çok geride kaldı.

2020 model iPhone SE ile ilgili soruları yanıtlayan Tim Cook, iPhone SE‘nin hangi bölgelerde daha popüler olacağı sorusuna çok net bir cevap verdi. Cook, ”Yeni model iPhone‘un düşük gelirli ülkelerde daha fazla tercih edileceğini düşünüyoruz ve bu sayede de çok daha kullanıcıyı iOS sistemine çekmeyi hedefliyoruz” dedi. Ancak Apple CEO‘su Tim Cook’un en iddialı açıklaması ise telefonun performansı hakkındaydı desek yeridir. Çünkü Tim Cook, yeni iPhone’un piyasadaki en iyi ve en hızlı Android telefondan bile daha hızlı olduğunu ve bunun inanılmaz bir şey olduğunu söyleyerek iPhone SE‘ye ne kadar çok güvendiğini ortaya koymuş oldu. Buna ek olarak yine aynı toplantıda soruları cevaplayan Cook, Apple’ın , 2020 yılının ilk çeyreği gelirinin 58.3 milyar dolar olduğunu da bildirdi. Ancak yeni iPhone SE‘nin rekabetçi fiyatı sayesinde bu rakamın daha da artması bekleniyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?