En çok kullanılan mesajlaşma yazılımlarından biri haline gelen Telegram şimdi yeni bir özelliği daha test aşamasına aldı. İşte ayrıntılar…

Telegram‘ı yeni sürümüne güncelleyen iOS kullanıcıları, görüntülü arama özelliğine hata ayıklama modundan erişebildiklerini bildirdiler. Aşağıda paylaştığımız video da, bu durumu en ayrıntılı şekli ile açıklıyor zaten.

Yukarıda da gördüğünüz gibi görüntülü arama özelliği, hata ayıklama modunun içerisindeki deneysel özellikler kısmından etkinleştiriliyor. Bu işlem yapıldıktan sonra, sohbet pencerelerinize görüntülü arama seçeneğinin geldiğini görebileceksiniz. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar, bu özelliğin iki kişi ile sınırlı kaldığını söylüyorlar. Bu da, grup görüşmelerinin henüz yapılamayacağı anlamına geliyor.

Buna ek olarak karşılıklı görüntülü arama gerçekleştirmek için, konuşacağınız kişinin ve sizin bu ayarları harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu özellikten yararlanamayacaksınız. Bu hususa dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz.