En çok kullanılan müzik uygulamalarından Spotify için yeni bir yazılım güncellemesi çıkacak.

Zaman zaman yayınladığı güncellemelerle kullanıcı deneyimini iyileştiren Spotify, en yeni güncellemesini de kullanıcılarla buluştur. Peki bu güncellemede bizleri neler bekliyor?

Son zamanlarda tekrar tekrar dinlediğiniz albümler, egzersiz sırasında dinlediğiniz çalma listesi, her sabah yayınladığınız podcast ve daha fazlası burada olacak. En üstteki içerik önerisi günün saatine ve dinleme alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişecek. Kullanıcılar uygulamayı başlattıldığında, günün belli saatlerinde “Günaydın”, “İyi Günler” veya “İyi Akşamlar” ile selamlandığını görecekler.

Önerilerin altında “Sizin için” ibaresiyle podcast, içerik önerileri ve daha fazlasını bulacaksınız. Yeni kullanıcı arayüzü, bugünden itibaren iOS ve Android kullanıcıları indirilebilir durumda. Burada bir hatırlatma yapmakta fayda var; Güncellemeyi görmek için Spotify kullanıcılarının, hesaplarıyla ilişkili en az 30 günlük müzik geçmişine sahip olmaları gerekiyor. Aksi taktirde güncellemeyi görebilmeleri söz konusu değil.