Sevilen oyunlardan Splatoon 2, uzun süredir ücretsiz büyük çaplı güncellemeler almaktaydı fakat artık ilerleyen süreçte yeni içerikler alması söz konusu olmayacak.

18 aydır Nintendo Switch platformunda ücretsiz güncelleme alan Splatoon 2, artık yeni içerikler almayacak. 5 Aralık’ta 4.3.0 sürüm numaralı güncellemesini alacak olan yapım, bu lansmandan sonra artık yeni içerik güncellemesi almayacak. Sadece Switch platformunda yayınlanan oyun, 5 Aralık Çarşamba günü alacağı son içerik güncellemesi ile oyuncularına farklı içerikler sunacak. Oyunun son güncellemesi ne yazık ki oyuncuları heyecanlandıracak içeriklere sahip olmayacak.

Güncelleme ile oyunculara yeni silahlar sunulacak. Kendine has silah modellerine sahip olan yapım yeni silah modelleri ile de oyuncularının yüzünü güldürecek. Oyuncular silahları daha etkili hale getirebilmek için yükseltebilecekler. 4 yeni silah ile oyun içerisindeki rekabet ortamı da artarak daha çok aksiyon sahnesi görmemizi sağlayacak.

Oyun denge güncellemeleri almaya devam edecek. Ancak 5 Aralık’taki güncellemeden sonra oyuna artık yeni içerikler gelmeyecek. Nintendo yaptığı duyuruda dengeleme güncellemelerinin gelecek yıl Temmuz ayına kadar devam edeceği garantisini verdi. Bu süreçten sonra dengeleme güncellemeleri de sona erecek.