Spider-Man oyunu ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Oyunun PS4 üzerinde muazzam bir satış başarısı sergilediği ortaya çıktı.

Yayınlanmadan önce PlayStation 4 platformu oyuncuları tarafından merakla beklenen Spider-Man çıkış yapması ile birlikte milyonlara ulaşmayı başarmıştı. ABD tarihindeki en hızlı satan süper kahraman oyunu olan Spider-Man ilk ay içerisinde milyonlarca adet kopya satışı gerçekleştirmişti. Tek oyunculu bir yapıda PS4 oyuncularının karşısına çıkan yapım günümüze kadar toplamda 13.2 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş.

GamingBolt’un haberi ile edindiğimiz bilgilere göre 7 Eylül 2018 tarihinde Sony tarafından yayınlanan Spider-Man 28 Temmuz 2019’a kadar toplamda 13.2 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş. Yaklaşık 1 yıldı 13 milyondan fazla satış gerçekleştirmeyi başaran yapım yıl sonuna kadar bu başarıyı devam ettirmeyi hedefliyor olacak.

21 Eylül 2018 itibari ile 3.3 milyon kopya satışını geride bırakmayı başaran yapım aldığı güncelleme ve yeni içerikler ile oyunculara daha zengin bir oynanış ortamı sundu. Oyunun satış rakamları her geçen gün artmaya devam ediyor. İlerleyen süreçte yeni rekorlar da görebiliriz.