Son günlerde Song of Horror oyununa dair önemli bazı gelişmeler yaşanıyor. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi.

Protocol Games tarafından geliştirilen Song of Horror Raiser Games imzası ile Steam’de oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Günümüze kadar bilgisayar oyuncuları tarafından ‘çok olumlu’ olarak değerlendirilen yapım şimdi de konsol platformuna gelmeye hazırlanıyor. PC platformunda beklentileri karşılayan oyun yeni yılda konsol oyuncuları tarafından da oynanacak.

Çeşitli bölümlere ev sahipliği yapan Song of Horror günümüzde iki farklı bölümle oynanıyor. 3’ncü bölümünü 13 Aralık’ta bilgisayar oyuncularına sunacak olan geliştirici ekip yeni gelen bilgilere göre 2020’de ana oyunu konsollara getirecekmiş.

VGChartz’ın bugün yaptığı habere göre başarılı korku oyunu seneye konsollara gelecekmiş. Habere göre Protocol Games ve Raiser Games ortaklaşa yaptıkları açıklama da Song of Horror’ın 2020’nin ikinci çeyreğinde PlayStation 4 ve Xbox One platformunda oynanmaya başlanacağını duyurmuşlar. Bilindiği üzere oyun farklı bölümlerde oluşuyor. Yapılan açıklama da ve haber de oyunun konsollara hangi bölümler ile çıkış yapacağı belirtilmiyor. Bunun da ilerleyen günlerde belli olmasını bekliyoruz.