Snapdragon’un yeni çipseti Snapdragon 845’in ne zaman piyasaya sürüleceği büyük merakla bekleniyor.

Snapdragon 835 ile sağladığı başarıyı yeni işlemcisinde devam ettirerek, sahip olduğu pazar payını büyütmek isteyen Qualcomm’un, tanıtım etkinliğini planlanan tarihten bir ay önce gerçekleştireceği iddia ediliyor.

Snapdragon 845, Aralık ayında tanıtılabilir!
Qualcomm’a yakın kaynaklar ve sızdırılan bir davetiye, Snapdragon 845 için 4 – 8 Aralık tarihleri arasında ABD’nin Hawaii eyaletinde gerçekleştirilmesi planlanan Snapdragon Technology Summit etkinliğini işaret ediyor.

Snapdragon 845
Snapdragon 835’i Ocak ayında düzenlenen CES 2017 fuarında gün yüzüne çıkaran Qualcomm, böylece yeni işlemcisini bir ay erken tanıtmış olacak.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda, Qualcomm’un ilk müşterisinin Samsung olması bekleniyor. Zira, Snapdragon 835’in Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullanılması ile işlemcinin stokları kısa sürede tükendi.

Bu nedenle LG, G6 modelinde Snapdragon 821 kullanmak zorunda kaldı. Bu kapsamda üretilecek olan ilk Snapdragon 845 işlemcilerin, Samsung tarafından Galaxy S9 için satın alındığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Bakalım yeni işlemci birimi kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?