Ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat’in televizyon reklamları çıktı. Reklamlara büyük bir ilgi gösterildi.

Snapchat, son dönemlerde beklediği ilgiyi alamayarak kan kaybetmeye devam ediyordu. Popülaritesini bir türlü tutarlı bir şekilde devam ettiremeyen Snapchat, dönem dönem yeni özellikleri sayesinde ilgi odağı oluyordu. Şirket, attığı yeni adım ile de kitlesini genişletmeyi hedefliyor. Televizyon için hazırladıkları reklam kampanyasını gösterime sunan Snapchat, hazırladığı reklam filmi ile sosyal medyada ilgi gördü.

Reklam filminde kendini yeni tür bir kamera olarak tanımlayan Snapchat, aynı zamanda bildiğimiz kameralardan farklı olarak ne kadar kullanışlı olduğunu da içerdiği eğlenceli emojilerle vurguluyor. Uygulamanın sunduğu özelliklerini, bağlantı halinde olabileceği diğer uygulamaları ve tüm kullanım alanlarını aktaran reklam, Snapchat’in zor zamanlar geçirdiği bu dönemlerden bir kurtuluş yolu olabilir.

Hatırlarsanız dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, yaptığı çağrıyla Snapchat şirketini finansal olarak zora sokmuştu. Barbadoslu şarkıcı, Snapchat’in kullanıcılar için kendisine yönelik rahatsız edici bir reklam göstermesinden sonra Snapchat’i bir Instagram hikayesiyle kınamıştı. Rihanna gibi bir diğer ünlü Kylie Jenner da geçen ay, artık Snapchat kullanmadığını söyleyince, şirket 1,3 milyar dolar değer kaybetmişti. Bakalım yeni reklamlar Snapchat’e fayda sağlayacak mı?