Arkadaşlar merhabalar Skype deki en büyük eksiklik grup aramalarının ücretli olmasıydı. Kullanıcıların çoğu bu yüzden Google Hangouts u kullanıyordu. Bunun nedeni ise Google Hangouts uzun bir süredir kullanıcılara ücretsiz grup video görüşmesi imkanını sunmasıydı. Bu özellik ile birlikte çoğu kullanıcı, grup video görüşmeleri için Google’ın sunduğu Hangouts servisini kullanıyordu. Anlaşılan o ki Windows da bu rekabetin gerisinde kalmak istemiyor.

Skype ilk grup video görüşme özelliğini 2010 yılında duyurmuştu. Fakat bu özellik sadece 10 kullanıcıya kadar destek sunmaktaydı ve fazlası için extradan ücret talep ediyordu. Fakat Microsoft kızışan rekabet ortamında önemli bir karar alarak Skype için grup video görüşmesi özelliğini artık ücretsiz sunacağını açıkladı.

Yapılan açıklamadan sonra Windows, Mac ve Xbox One kullanıcıları bu servisten ücretsiz olarak faydalanabilecek. Son derece mantıklı bir adım olarak niteleyebileceğimiz bu kararın Microsoft’a büyük bir pozitif etki sağlayacağı şüphesiz. Microsoft bu özelliğin, yukarıda saydığımız platformlara ek olarak iOS, Android ve Windows Phone için de yakında ücretsiz olacağının sinyallerini verdi.

Skype ( Windows, Mac, Android, İos ) İndirmek İçin Tıklasana (: