Skype uygulamasına bir hayli eleştirilen iki özellik geldi. Eleştirilmesinin altında yatan sebep ise Snapchat’ten çaldığı yönündeki düşünceler…

Skype uygulamasına eklenen ‘Highlights’ yani ‘Öne Çıkanlar’ bölümü ile birlikte artık Skype kullanıcıları anlık fotoğraf ve videolarını Skype kullanıcılarıyla paylaşabiliyor. Bu özellik tam anlamıyla Snapchat’in ‘Hikayeler’ özelliğiyle aynı mantığa sahip. Ayrıca bu bölüme atılacak gönderilere eklenebilen renkli yapıştırmalar ve yazı ekleme gibi detaylar da, açıkça Skype’ın da Snapchat’in ‘Hikayeler’ özelliğinden fazlasıyla esinlendiğinin bir kanıtı.

Ayrıca Skype, sadece Snapchat’in bu özelliğinden esinmekle kalmıyor daha önce Snapchat’ten özellik çaldığı söylenen Facebook Messenger’ın da önemli bir özelliğinin benzerini kendi platformuna dahil ediyor. Microsoft tarafından açıklanan bilgilere göre yakında sohbet botları da Skype platformuna dahil edilecek ve kullanıcılar sohbet botlarını kullanarak hem çeşitli bilgiler edinebilecek hem de belli işlevleri gerçekleştirebilecek. Yine Facebook’tan tanıdığımız bir özellik olan durum yazılarının arkasına renkli arkaplan ekleme özelliği, Skype uygulamasında mesajlarda sunulacak.

Geçtiğimiz dönemde tıpkı Skype gibi farklı platformların da Snapchat’e özgü özellikleri kendisine geçirdiğini görmüştük.