null
Sivas Filmi sinema perdesinde ki yerini büyük reklamlar yapmadan aldı.Gerçi baktığımız zaman Venedik Film Festivali’nde jüri özel ödülü alan Sivas filmi bunun duyulmasının ardından ister istemez reklam yapmış oldu. Filmin ismi Sivas olunca akıllara Sivas şehrinin konu alındığı bir film geliyor fakat iş gerçekte öyle değil. Seyretmediğim fakat seyretmeyi düşündüğüm ve merak ettiğim filmin konusuna gelecek olursak.

11 yaşındaki Aslan’ın yaşadığı küçük köydeki tek gündeliği okula gitmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ibarettir; en büyük derdiyse aynı sınıfta okuduğu Ayşe’ye olan aşkıdır. Bir gün yaşadıkları yerde bir hayli popüler olan köpek dövüşlerinden birine denk gelen Aslan, burada dövüşü kaybeden ve yaralanıp yere yığılan Sivas adında terk edilmiş kangal köpeğiyle karşılaşır. Bu karşılaşma o andan itibaren yaşayacağı hayatı etkileyecek en önemli dönüm noktalarından biri olur.
Kaan Müjdeci’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ilk uzun metrajlı filminin başrolünde Aslan’ı Doğan İzci canlandırırken, ona köpek Çakır eşlik ediyor. Oyuncu kadrosunda ise Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin ve Furkan Uyar gibi ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren isimlerin yanı sıra Ozan Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı gibi profesyonel oyuncular da yer alıyor.