Apple kulaklık kategorisinde yeni ürünler sunmaya devam edecek. Bu kez de AirPods Lite çıkış yapacak.

iPhone 7 ile 3.5mm kulaklık girişini kaldıran Apple, bunun yerine 150 dolara kablosuz kulaklığı AirPods‘u tanıtmıştı. 2019’un ortalarında da sürpriz bir şekilde AirPods 2. nesil ile karşımıza çıkan Apple, 2019‘un sonlarına doğru ise AirPods Pro‘yu duyurmuştu. Aktif gürültü engelleme özelliği ile dikkat çeken bu Pro model, ses konusunda da başarılara imza atmayı başarmıştı. Türkiye’de 1.700 TL bandında satılan AirPods Pro, fiyatı ile herkese hitap etmiyordu.

Apple’ın kulak içi kulaklık kullanmak isteyenler ancak parası 1.700 TL’ye çıkışmayan kullanıcıları için şimdi bir de Lite modeli üzerine çalıştığı iddia ediliyor. Bu Lite model söylenene göre daha uygun fiyatlı olacak. Uygun dediğimize bakmayın yine 1.000 TL’den aşağıda satılmaz bu kulaklık Türkiye’de.

Şimdilik kulaklığın hangi özelliklerinin kırpılacağı bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre; ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği ve kutunun kablosuz şarj özelliğinden feragat edilecektir. iOS 13 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışacak olan AirPods Pro Lite’ın, iPhone SE 2 / iPhone 9’un tanıtılacağı Mart ayındaki etkinlikte sergilenmesi bekleniyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?