Bir süredir global çapta da satılması beklenen Sharp Aquos Zero 2 hakkında beklenen oldu ve cihaz global pazara da açıldı.

240Hz tazeleme hızına sahip OLED ekranının yanı sıra en hafif oyuncu telefonu olmasıyla da pazarda oldukça dikkat çekmişti. Özellikle tarama hızının ne olduğu bile doğru dürüst bilinmezken, birçok üreticinin yeni yeni 90Hz‘lik ekranlara geçtiği dönemlerde, şimdi bile oldukça uçuk görünen 240Hz tazeleme hızına sahip ekranlı telefonunu piyasaya süren şirket, rakiplerine imkansız diye bir şeyin olmadığı göstermişti.

Ekranın yanı sıra Qualcomm‘un Snapdragon 855 yongasını karşımıza çıkaran Sharp Aquos Zero 2, 256GB dahili depolama ve 8GB RAM ile birlikte satışa sunuluyor. Arka tarafta ikili kamera kurulumu ile bizlere sunulan cihaz, Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. Aynı zamanda pil tarafında ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşatıyor. Neticede böylesine bir ekran tabiri caizse pili sömürecektir. Bu durum sizlere Sharp’ın büyük bir batarya gücü ile bu cihazı karşımıza çıkardığı izlenimini yaratabilir; ancak durum pek öyle değil. Sharp’ın bu canavarı, yalnızca 3.130 mAh kapasiteli bir pil ile pazarda kendine yer buluyor.

Aynı zamanda uzun bir süredir sadece Japonya’da satışı gerçekleşen cihaz, bugün itibariyle Tayvan‘da 670 avrodan satışa sunuldu. Bu sayede global pazara giriş yapan Sharp Aquos Zero 2, çok yakında Avrupa‘da da 650 avroluk etiket ile bizleri karşılayacak. Bakalım ürün Avrupa pazarında nasıl bir satış performansı sergileyecek? Bunu zamanla göreceğiz.